Angajăm Ajutor de Educator în grădiniță

24 mart. 2023

Instituția Privată de Învățământ Școala Primară – Grădinița ”Abeceluș”, una dintre cele mai bune instituții de acest gen din țară, acreditată de către ANACEC, în legătură cu mărirea echipei sale, oferă spre ocupare un post de AJUTOR DE EDUCATOR ÎN GRĂDINIȚA DE COPII.

Cerințele față de candidat:

  • Studii liceale, vocațional-tehnice secundare sau medii;
  • Curs de instruire igienică la compartimentul „Sănătatea copiilor și tinerilor”;
  • De preferință curs de psiho-pedagogie inițială;
  • Experienţa pe o poziţie similară constituie un avantaj;
  • Cunoaşterea limbii române la un nivel excelent/bun;
  • Personalitate dinamică, comunicativă, organizată cu simț al ordinii și disciplinei gospodărești, empatică, cooperantă;
  • Loialitate şi confidenţialitate;
  • Fără antecedente penale.

Descrierea postului:

  • Întreţine starea sanitaro-igienică a grupei şi a terenului de joc conform normelor sanitaro-epidemiologice;
  • Respectă strict cerințele Instrucțiunii despre ocrotirea vieții și sănătății copiilor;
  • Acordă ajutor educatorului în organizarea procesului educațional cu copiii;
  • Organizează alimentaţia copiilor în grupă;
  • Asigură protecţia copiilor faţă de orice formă de violenţă;
  • Este obligat să păstreze datele cu caracter personal ale copiilor, părinților/îngrijitorilor şi colaboratorilor/colegilor.

Pachet salarial/beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Mediu de lucru plăcut, profesionist, climat psihologic favorabil.

Candidaţii interesaţi pot trimiteun Curriculum vitae însoţit de scrisoare de intenţie şi de fotografie la următoarea adresă de e-mail abecelus@gmail.com.

Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord cu aceştia.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi în deplină confidenţialitate.

Nu vor fi luate în considerare candidaturile care nu vor îndeplini condiţiile minimale solicitate în specificaţiile postului.

Instituția îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candidaţi.