Important / Viața școlii
Un altfel de „examen” la sfârșit de an școlar
Cum e să retrăiești emoțiile de pe timpul când erai elev la școală?
Nu v-ați întrebat dacă și copiii de astăzi trăiesc aceleași frici, îngrijorări, îndoieli, fiind implicați în diverse forme de evaluări pe parcursul anului de învățământ?
Pentru că avem încredere în potențialul elevilor noștri și al cadrelor didactice, prețuim parteneriatul cu familia, deja al cincilea an consecutiv, invităm părinții la școala pentru a asista la un altfel de „examen” la sfârșit de an școlar.
Învățătoarea Tatiana Mârzenco, împreună cu elevii clasei I, au trecut cu brio această încercare, făcând dovada unor achiziții valoroase, prezentându-se entuziasmați și încrezători în prezența părinților mândri.

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vezi mai multe

Noutățile școlii

Proiectul eTwinning STEM4LIFE – Clasa 1 „A”

  Pe parcursul acestui an școlar elevii clasei I „A”, coordonați de învățătoarea Iuliana Rădulescu, au participat cu mult entuziasm la trei proiecte educaționale internaționale eTwinning. Aceste materiale reprezintă un mic raport al activităților desfășurate și...

citește mai mult